کابینت جزیره - انواع کابینت های جزیره با لیست قیمت

کابینت جزیره

کابینت ممبران

انواع مدل های کابینت جزیره

قیمت :

مشتریان گرامی با عرض پوزش ؛ بعلت نوسان قیمت ارز و محدودیت در تامین انواع ورقها قیمت نهایی بعد از تماس تلفنی و استعلام قابل ارائه خواهد بود


جزیره آشپزخانه چیست ؟ در دکوراسیون آشپزخانه گاهی اوقات یک کابینت یا ردیفی از آنها را به گونه ای که با باقی کابینت های آشپزخانه تماسی نداشته باشد، در مرکز فضا قرار می دهند. این نوع از کابینت را جزیره آشپزخانه می‌نامند و طراحی آن را طوری انجام می دهند که در عین انفصال، انسجام و همبستگی در طراحی داخلی آشپزخانه حفظ شود. کابینت جزیره ای با یکی از اضلاع فضا موازی و هم جهت خواهد بود.

کابینت جزیره چیست ؟

در این روش یک کابینت یا چند کابینت به صورت ردیفی در مرکز آشپزخانه قرار میگیرند.

کابینت هایگلاس

سبک طراحی مناسب کابینت جزیره برای تزیین دکوراسیون آشپزخانه

امروزه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از شیوه ی جدیدی برای چیدمان کابینتها استفاده میشود. در این روش یک کابینت یا چند کابینت به صورت ردیفی در مرکز آشپزخانه قرار میگیرند. این نوع چیدمان جزیره آشپزخانه نامیده میشود. جزیره آشپزخانه کاربردهای متفاوتی دارد و میتوان از آن صرفا برای نگهداری وسایل آشپزخانه استفاده کرد یا با چیدن صندلی در اطراف آن به عنوان میز نهارخوری از این چیدمان بهره برد. علاوه بر آن برای جدا نمودن حریم آشپزخانه از فضای اطراف میتوان از جزیره آشپزخانه استفاده نمود.

بر روی جزیره آشپزخانه ثابت میتوان سینک ظرفشویی و اجاق گاز نصب کرد و با استفاده از تجهیزات لازم از آنها استفاده نمود. با انجام اینکار علاوه بر زیبایی که در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد میشود, استفاده بهینه از این دکور صورت میگیرد.

می توانید جزیره آشپزخانه را به عنوان میز غذاخوری نیز در نظر بگیرید. در این حالت باید صفحه روی کابینت از بدنه فاصله داشته باشد تا بتوانید صندلی اپن را زیر آن قرار داده و برای صرف غذا فضای مناسبی داشته باشید.

یکی دیگر از کاربردهای کابینت جزیره ای نصب سینک ظرفشویی است. در این حالت باید لوله کشی های لازم در زیر کابینت جزیره انجام شود تا بتوان سیک و شیر آب را نصب کرد. در این نوع از جزیره باید حواستان باشد که نمی توانید ظروف کثیف و چرب خود را برای مدت طولانی روی کابینت و یا درون سینک آشپزخانه نگهدارید، این آبرو ریزی از هر نقطه ای دیده می شود.

در مواردی می توان کابینت جزیره را برای نصب اجاق گاز نیز به کار برد. در این حالت نیز باید لوله کشی گاز با اصول و رعایت امنیت انجام شود. در بالا اجاق گاز هم بهتر است از هود استفاده کنید تا اجازه ورود بوی غذا را به فضای داخلی خانه ندهد. در جزیره آشپزخانه از اجاق گاز رومیزی استفاده کنید تا چهره زیباتری به دکوراسیون آشپزخانه شما ببخشد.

نکته جالبی که در مورد جزیره آشپزخانه وجود دارد این است که می توان آن را به صورت متحرک نیز طراحی کرد و در این صورت است که در زیر آن چرخ هایی نصب می شود تا جابه جایی به راحتی صورت گیرد. جزیره متحرک را می توانید نسبت به فعالیتی که در فضای آشپزخانه دارید، به مکان مورد نظر منتقل کنید. قطعا می دانید که جزیره سینک دار یا اجاق گازدار نمی تواند متحرک باشد.

آشنایی با اصطلاحات متداول کابینت

انتخاب بهترین گزینه با توجه به بودجه، تفاوت در جنس و کیفیت انواع متریال موجود ، بهترین طراحی و نقشه با توجه به فضا

 • آشنایی با اصطلاحات متداول کابینت

  کابینت‌های آشپزخانه دارای دو قسمت زمینی و دیواری می‌باشد، که ارتفاع زمینی 90 سانتی‌متر می‌باشد. کابینت‌های زمینی دارای درب و بدنه پاخور ( پا سنگ ) و صفحه کابینت می‌باشد که به عرض 59/5 سانتی‌متر می باشد کابینت هوایی به ارتفاع 90 سانتی‌متر می‌باشد و عمق آن 28 سانتی متر است به ارتفاع 6 سانتی متر، زهوار نصب می‌شود، که این زهوار از دیده شدن نور مستقیم مهتابی‌هایی که در زیر کابینت هوایی نصب شده است جلوگیری می‌کند و نمایی بهتر به کار می‌دهد . دربالای کابینت‌های هوایی به موازات سقف صفحه‌ای به عرض 15 الی 30 سانتی متر بیرون زده تا نمایی بهتر به کار بدهد و در روی این صفحات سوراخ‌هایی برای قرار دادن هالوژن‌ها توسط مته مخصوصی ایجاد می‌شود و پشت بند کابینت به وسیله ام دی اف یا نئوپان 5 میلی متری پوشش داده می‌شود. پایه کابینت از پایه قابل تنظیم استفاده می‌شود که بتوان کابینت‌ها را از نظر ارتفاع تنظیم کرد

 • روش علمی ساخت کابینت

  بعد از آن که پلان مربوط به آشپزخانه طراحی شد به صورت فیزیکی برای اندازه‌گیری در آشپزخانه از قسمت پایین یعنی از کابینت پایین شروع به اندازه گیری می‌کنیم. ارتفاع کابینت پایین به اندازه 90 سانتی‌متر از کف آشپزخانه و عمق لازم 56_60 سانتی متر از دیوار اندازه می‌گیریم. از روی صفحه کابینت پایین اندازه گرفته و یونیت بالا را اندازه گیری می‌کنیم. بین کابینت بالا و پایین باید 60 سانتی‌متر فاصله بگذاریم و بعد از آن کابینت بالا را اندازه‌گیری می‌کنیم که ارتفاع کابینت بالا بین 70 الی 90 سانتی‌متر متغیر است و استاندارد عمق لازم برای کابینت بالا 30 سانتی‌متر است. یک کابینت شکیل و با دوام 85 تا 90 درصد از زیبایی آشپزخانه و 25 درصد از زیبایی فضای خانه را به خود اختصاص می‌دهد.

  شناخت دقیق اجزای تشکیل دهنده یک کابینت اعم از صفحه، در و بدنه؛ به علاوه آگاهی از علم روز تولیدات موجود در بازار و تولیدات جدید ایرانی و خارجی در این زمینه، نقش بسیار مهمی در انتخاب یک کابینت خوب ایفا می‌کند. بنابراین دانستن اطلاعات مختصر و مفیدی در این زمینه خالی از لطف نیست.

  صفحه کابینت :

  در حال حاضر انوع مختلفی از صفحه کابینت در بازار ایران موجود است 1- صفحه کابینت ام دی اف 32 میل 2- روکش اچ پی ال 3- صفحه نوپان روکش اچ پی ال 4- صفحه پلی وود 5- صفحه سنگ مصنوعی تمام اکریلیک

  کابینت :

  در زمینه تولید در کابینت، می‌توان از محصولات مرغوب ساخت کشور ترکیه نام برد که البته چند شرکت ایرانی نیز اقدام به تولید این نوع درها کرده است. ضخامت این درها بر خلاف درهای معمولی، 18 میل است که با روکش PVC دارای 6 تیپ و تنوع رنگی بیش از 20 رنگ است. نوع دیگری از درهای کابینت هایگلاس نام دارد. این درها همان مشخصات فوق را دارد ولی در رنگ‌آمیزی آن از رنگ‌های براق شبیه رنگ‌های تمام پلی‌استر (شیشه‌ای) استفاده شده که جذابیت خاصی در ترکیب کابینت ایجاد می‌کند.

  بدنه کابینت :

  در زمینه بدنه کابینت باید به دو نکته کلی توجه داشت: 1- جنس بدنه باید با روکش ملامینه باشد. 2- لبه بدنه با نوار پوشیده شده باشد. در بازار ایران، کابینت‌ها اکثرا با بدنه نئوپان و روکش کاغذ و نوار اطوئی ساخته می‌شود که در مجموع کیفیت مناسبی ندارد و استفاده از این نوع بدنه توصیه نمی‌شود. در واقع بهتر است جنس بدنه نیز از نوع ام دی اف انتخاب شود. مشخصات صفحه کابینت صفحه کابینت بیشترین سطحی است که در تماس با آب قرار دارد؛ به همین دلیل اجزاء تشکیل دهنده آن باید از مقاومت بالایی در برابر آب برخوردار باشد؛ روکش‌های اچ پی ال که مقاومت بالایی در برابر آب و خراش به وسیله اشیاء نوک‌تیز دارد، برای کابینت مناسب است. چه جنسی مناسب صفحات روی کابینت و پیشخوان آشپزخانه است جدای از انتخاب صحیح جنس، رنگ و اندازه کابینت، انتخاب کانتر (صفحه روی کابینت) نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب کانتر کابینت‌ها به‌خصوص کابینت‌های زمینی یکی از مهم‌ترین گزینش‌ها بوده و نیازمند شناخت کافی از جنس، کیفیت و قیمت این عناصر است.

 • انواع کابینت ها

  :انواع کابینت هایی که امروز در بازار موجود است

  کابینت های mdf ترک و خارجی:

  جنس mdf برای کابینت بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. انواع ترک و آلمانی mdf کیفیت بهتری نسبت به انواع ایرانی دارند و گرانتر هستند. .

  کابینت های mdf ایرانی:

  ورقه های ام دی اف ایرانی نیز زیبا و با کیفیت هستند و در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه میشوند، از این ورق ها در کارهای که هزینه تمام شده دارای اهمیت باشد میتوان استفاده نمود

  کابینت های mdf هایگلاس

  یکی از بهترین انواع ام دی اف نوع هایگلاس آن است که بسیار زیبا و شیک است. البته به اشتباه بعضا توسط برخی از افراد نا آگاه عنوان میشود که ورق های هایگلاس خش پذیر هستند که به هیچ وجه صحیح نمی باشد. قیمت ام دی اف هایگلاس از ام دی اف معمولی بالاتر است و تقریبا به دو برابر ام دی اف ایرانی میرسد

  کابینت های تمام چوب ممبران:

  یک متریال بسیار قشنگ و متاسفانه کمی گران برای کابینت، چوب است. کابینت های ممبران به سبک کلاسیک همراه با کمد و بار توکار ساخته می شوند. بسیار زیبا هستند. البته هزینه کابینت چوب ازام دی اف و هایگلاس بیشتر است. به خصوص آنکه مدل های ممبران اساسا متریال بیشتری استفاده می کنند.

  کابینت های جزیره:

  حتما نام کابینت جزیره ای به گوشتان خورده، کابینت جزیره را می توان از هر جنسی ساخت: چوب، ام دی اف، هایگلاس و... کابینت جزیره برای آشپزخانه های با مساحت زیاد پیشنهاد می شود که اجاق گاز توکار و سینک را داخل جزیره قرار می دهند. ساخت این نوع کابینت به مراتب هزینه بالایی دارد
 • قیمت خدمات ما

  ام دی اف کلاسیک

  کابینت بدنه لترون درب ام دی اف 2/420/000 تومان

  بدنه ام دی اف درب ام دی اف آریا 2/530/0000 تومان

  ام دی اف هایگلاس

  بدنه لترون درب هایگلاس ایرانی 2/580.000 تومان

  بدنه ام دی اف درب هایگلاس ایرانی 2/650/000 تومان

  بدنه ام دی اف درب هایگلاس ترک 2/870/000 تومان

  ام دی اف فرامید

  از متری 2/700/000 تومان

  ممبران

  از متری 2/850/000 تا 3/300/000 تومان

  علت اختلاف قیمت در ساخت کابینت چیست ؟

  قبل از اینکه توضیح بدهیم که علت اختلاف قیمت در ساخت کابینت چیست و اصولاً چرا قیمت مثلا AGT ترک در نمایشگاه های مختلف متفاوت است لازم است مشخص کنیم تفاوت بین کار کابینت و دکوراسیون هایی که به صورت سفارشی ساخته می شوند و پیش ساخته نیستند را با کارهای سری سازی و محصولات آماده بیان کنیم.

  در کارهای سری سازی از یک رنگ ورق شروع به تولید مثلا یک میز تلویزیون می کنند که عموما از جنس های ارزان قیمت استفاده می کنند و تولید آن ها یک عدد نیست در سری سازی ممکن است از یک طرح 50 عدد محصول را با یک رنگ و مدل ثابت تولید کنند ، در این حالت تولید کننده از تمام پرتی های ورق استفاده می کند و قیمت محصول را کاهش می دهد اما در کار سفارشی پرتی کار با سازنده است و سازنده نیز آن را با مشتری محاسبه می کند.

  پس نباید کابینت سازی و کارهای سفارشی ساز را با فروشندگان مشاغلی که محصولات آماده را می فروشند مقایسه کنید. مثلاً فروشندگان لوازم خانگی، شما برای خرید یک یخچال، تلویزیون و… می توانید قیمت فروشندگان مختلف لوازم خانگی را مقایسه کنید چون یک محصولات سری سازه شده با مشخصاتی ثابت را می فروشند. اما در کارهای سفارشی اینگونه نیست، برای سفارش یک میز تلویزیون سفارشی شما یک برند را انتخاب می کنید از سمپل رنگ های آن برند هر رنگی را که می خواهید سفارش می دهید، در نقشه کاری خود طبق سلیقه خودتان هر نوع تغییری که باب میل تان باشد را اعمال می کنید.

  ملاک قیمت گذاری یک کار سفارشی چیست؟

  شما وقتی در مورد قیمت کابینت مثلا هایگلاس ترک سوال می کنید ممکن است از 450 هزار تومان تا 850 هزار تومان قیمت بگیرید و نمی دانید ملاک این اختلاف قیمت برای چیست. آیا یکی گران فروش است و دیگری منصف؟ برای پاسخ به این سئوال باید چند نکته را همواره در نظر داشته باشید

  ابعاد و نقشه پروژه :

  هنگامیکه طراح دارای ذهن خلاق و تجربه فراوان باشد بهترین ابعاد و جایابی المان های مورد نظر را برای اجرا در نظر میگیرد به همین منظور او با توجه به نوع پلان تصمیم میگیرد که چگونه با خلاقیت و دانش خود بهترین استفاده از فضا را داشته باشد بسیار مشاهده شده که برای یک پروژه اختلاف متراژی بالای 3 متر هم به مشتری ارائه شده که ناشی از طراحی های غلط و غیر اصولی است

  جزییات فراوان:

  تجهیزات لوازم و ریزه کاری های فراوانی در ساخت کار کابینت و طراحی دکراسیون وجود دارد که باید به دقت به انها توجه نمود به طور مثال تفاوت مابین یک جک مرغوب ایتالیایی و یا ترک با یک نمونه بی کیفیت درجه سوم چینی ، چیزی بیشتر از 80 هزار تومان است و یا یک یونیت کابینت را میتوان با جک گازی معمولی 100نیوتن با قیمت 7 هزار تومان کار کرد و همان کار با جک اتوبوسی ارام بند با قیمت 95 هزار تومان بنابراین برای محاسبه قیمت یک متر از کار به تمام هزینه های جانبی مثل درب نما یا نمای اضافه. یراق الات ، جک ، پایه و.... توجه داشته باشید به طور کلی وقتی تصمیم به ساخت کابینت گرفته میشود باید 6 مرحله در ان لحاظ شود طراحی – خرید ورق – برش – PVC – مونتاژ – نصب هریک از این مراحل نیز در اجرای نهایی کار و شکیل بودن پروژه بسیار مهم است چرا که شما فرض نمایید با یک طراحی غلط و مکان یابی اشتباه ، چه خسارت جبران ناپذیر و هزینه های جانبی را به مصرف کننده وارد خواهد شد و یا استفاده از نیروی کار غیر ماهر در مرحله نصب و یا استفاده از ابزار و لوازم نامرغوب هنگام مونتاژ کیفیت کار نهایی را به حدی پایین می آورد که گاها باعث بروز صدمات مالی فراوان نیز میگردد.

  چرا یک نقشه مشخص با متریال مشخص قیمت های متفاوتی دارد؟

  کار ساخت کابینت یا دکوراسیون یک کار سفارشی و به قول معروف دست ساز است و قیمت ها در همین جا شروع به تغییر می کند. حال چند نمونه مثال میزنیم تا برخی از تفاوت ها مشخص شوند. گام اول برای ساخت کار شما خرید ورق است برای خرید ورق های ام دی اف سفید که در بدنه کار استفاده می شود را می توان از ورقی 240 هزار تومان تا 410 هزار تومان ایرانی، ترک، کره ای، چینی، تایوانی و …) که این تفاوت قیمت فقط در کیفیت ورق ها است و ابعاد آنها با هم برابر است و مشتری هیچ تفاوتی را بین آنها نمی تواند احساس کند.

  قدم بعدی برش ورق است این ورق ها را می توان با دستگاه های برش معمولی کارگاهای کوچک 2 میلیون تومانی تا دستگاه های فوق پیشرفته 200 میلیون تومانی برش زد که تفاوت در دقت، کیفیت و زمان انجام کارها کاملا مشهود می شود که معمولا بر روی لبه برش ها قابل تشخیص است. اگر به لب پر شدن روکش ام دی اف ها در حاشیه کار در کنار نوار پی وی سی دقت کنید می توانید تفاوت ها را احساس کنید.

  پی وی سی از دیگر کارهای مهمی است که انجام می شود. قیمت پی وی سی هایی که بر روی ورق ها زده می شود از متری 700 1تومان تا 15000 تومان متغیر است و همچنین دستگاه های پرس آن هم از 40 میلیون تومان تا 300 میلیون تومان قیمت دارند که در قیمت پرس در هر متر و کیفیت آن ها تاثیر می گذارند ولی مشتری اطلاعی در مورد آن ها ندارد. قدم آخر مونتاژ و نصب است. می توان گفت مهم ترین قسمت همین جاست که توسط نصاب انجام می شود و دقت و نحوه نصب او مهم است قیمت نصب در تهران از متری 55 هزار تومان تا متری 100 هزار تومان انجام می شود و بین کیفیت های نصب متفاوت است.

  در این بخش سعی کردیم، بتوانیم به این سوال مشتریان که “علت اختلاف قیمت در ساخت کابینت چیست ؟” پاسخ بدهیم. البته لازم به ذکر است که هدف ما هرگز این نیست که القاء کنیم هر قیمت بالایی کار خوبی است و هر قیمت پایینی کار ضعیف. توصیه می کنیم برای اینکه بهتر انتخاب کنید کیفیت کار های نمایشگاه ها را با یکدیگر مقایسه کنید و در مرحله بعدی اگر هنوز به انتخاب خود شک دارید از کابینت ساز خود بخواهید نمونه اجرا شده کار خود را به شما نشان بدهد. یک مورد مهم دیگر در این اختلاف قیمت ها وجود دارد که شاید خیلی ها دوست نداشته باشند مشتری آن را بداند این است که برخی از ورق های ام دی اف رنگی مثلا آلمانی،اسپانیایی، اتریشی و غیره مشابه ایرانی، ترک، چینی و… را دارند و اختلاف قیمت ورق های اصل آن با ورق های غیر اصل بسیار زیاد است و حتی ابعاد آن ها هم بیشتر است و دیده شده که برخی از فروشندگانی که هیچ مجوز فعالیت رسمی ندارند از این نمونه ها به عنوان اصل با قیمتی پایین تر برای مشتری استفاده نموده اند.

محصولات مرتبط

هماهنگ سازی دکوراسیون، تناسب طرح و نقشه ، اجرای و نصب تمیز و گارانتی معتبر

میز تلویزیون

میز تلویزیون

بیشتر...
سرویس خواب

سرویس خواب صدفی

بیشتر...
کتابخانه

کتابخانه

بیشتر...
کابینت ممبران

کابینت ممبران

بیشتر...

تماس با ما

مشتریان عزیز از طریق راههای زیر با ما در تماس باشید

دفتر:کریم خان،نجات اللهی ، خیابان کلانتری، پلاک 76 واحد18

مدیریت کارگاه : 4002 969 0919

0919 969 4002 : هماهنگی بازدید